Jak ušetřit dalších 23% energie? 
Dokonalým načasováním vytápění

Samostatně programovatelné termostatické hlavice pro zvýšení komfortu bydlení a snížení nákladů na vytápění

Je pro nás samozřejmé, že při odchodu z bytu či z kanceláře zhasneme všechna světla a vypneme elektrické spotřebiče, které by zbytečně čerpaly elektrickou energii a odčerpávaly tak peníze z našich peněženek. Děláme však totéž se spotřebiči tepla, tedy s radiátory? Tepelná energie přitom tvoří až 60% našich nákladů na bydlení.

Cesta, jak nespotřebovávat tepelnou energii v době, kdy je byt prázdný, vede přes regulování dodávky tepla do radiátorů prostřednictvím termostatických hlavic. Obyčejná mechanická termostatická hlavice je však v našem hektickém, povinnostmi nabitém životě často to poslední, na co myslíme, když opouštíme byt. Rovněž je otázkou, na jaký stupeň vlastně mechanickou termostatickou hlavici nastavit, abychom neplýtvali teplem a zároveň nám do návratu nevychladl byt.

Tento problém lze velmi elegantně vyřešit pomocí digitální termostatické hlavice living eco®, díky níž si nastavíme požadovanou teplotu v místnosti ve stupních Celsia a při správně nastaveném týdenním harmonogramu lze takto ušetřit až 23% tepla, spotřebovaného ve Vašem bytě či v nebytovém prostoru.

Digitální termostatická hlavice living eco® umožňuje nastavit ve velmi jednoduchém uživatelském prostředí na každém otopném tělese ve Vašem bytě individuální týdenní kalendář a to na základě potřeb uživatelů dané místnosti. Rovněž poskytuje vyšší komfort v případě náhlých změn teplot v místnostech např. při větrání, kdy digitální hlavice automaticky uzavře otopné těleso, čímž dojde k přerušení dodávky tepla (PID regulace). 

Automatická digitální hlavice ve verzi living connect® navíc umožňuje regulovat, úplně zapnout či naopak zcela vypnout jednotlivá otopná tělesa ve Vašem bytě ze kteréhokoliv místa na světě, kde je dostupné internetové pokrytí. Nezaskočí Vás tedy ani neplánovaný odchod z bytu. Pokud zapomenete snížit topení před odchodem, můžete tak učinit kdykoliv, jakmile se připojíte k internetu.  
  
V běžném životě jsme doma aktivní v průměru sedm hodin z dvaceti čtyř. Ve zbývajícím čase jsme buďto v práci, nebo spíme. A právě automatickou regulací tepla v těchto časových úsecích se vytváří prostor pro úsporu až 23% z dodaného tepla do Vašeho bytu.

Nahoru