Techem - tipy

Tipy pro úsporu energie

Krátké a intenzivní větrání

Udělejte průvan. Nejdříve vypněte topení, poté otevřete okna. K tomu, aby se do bytu dostal čerstvý vzduch bez ztráty nákladného tepla postačí pouze pár minut.

Regulace teploty v místnostech dle potřeby

Šetřete peníze ve spánku. Je to jednoduché. Snižte teplotu v noci nebo pokud nejste doma. Nenechávejte však místnosti vychladnout úplně – opětovné vyhřátí stojí mnoho energie.

Ponechat volně přístupná topná tělesa

Husté závěsy, záclony a nábytek před topným tělesem mají izolační účinky. Vydává-li topné těleso praskavý zvuk, je nutné odvzdušnění. Je lákavé užívat topná tělesa na sušení prádla, ale vyženete tak Vaše vyúčtování nahoru.

Test oken pomocí svíček


Už jste někdy testovali těsnost vašich oken? Utěsněte spáry a štěrbiny tak, aby u nich svíčka neplápolala. Pokud v noci použijete rolety a zatáhnete závěsy, ušetříte tak rovněž pár korun navíc.

Zavírání dveří

Zabraňte přechodu teplého, vlhkého vzduchu z vytápěných do méně vytápěných místností. Dveře nechávejte zavřené, zabráníte také tvorbě plísní.

Určení správné hodnoty vlhkosti vzduchu 

Vlhký vzduch je vnímán jako teplejší a snižuje nepříjemné víření prachových částic. Zvlhčovače vzduchu a rostliny umocňují tepelnou pohodu. Koupelnové a kuchyňské výpary však z bytu odvádějte co nejrychleji.

Méně vody znamená více

Méně vody je příznivé pro Vaši peněženku. Drahou vláhu zredukujete použitím úsporných domácích spotřebičů, armatur a nádob na splachování, utahováním vodovodních kohoutků a sprchováním místo koupele.

Pravidelné odvzdušňování topných těles 

Díky cirkulující vodě bude zajištěna optimální funkčnost energetické využitelnosti.

Nahoru